Wiadomości

Bolszewizm na Uniwersytecie Warszawskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wystosowane przez Instytut Ordo Iuris oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego zaproszenia do debaty z Rebeccą Kiesssling nie zostały przyjęte. Tym samym spotkanie z obrończynią życia na warszawskiej uczelni nie odbędzie się w żadnej formie.

Początkowo władze uniwersytetu blokowały pomysł spotkania z samą Rebeccą. W wyniku rozmów z organizatorami osiągnięto wtedy wstępne porozumienie, na mocy którego miała być przeprowadzona debata z osobą, która mogłaby przedstawić kontrargumenty. Organizatorzy mieli tylko kilka dni na znalezienie drugiej osoby.

– Rozumiemy, że w tak krótkim czasie problematycznym było dostosowanie terminów oraz przygotowanie się do merytorycznej dyskusji – czytamy w oświadczeniu Instytutu Ordo Iuris.

Uniwersytet Warszawski nie jest jedyną uczelnią, która odmówiła spotkania z działaczką pro-life. M.in. zrobił to również Uniwersytet Jagielloński. Rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz rektor UW prof. Marcin Pałys wystosowali wspólne oświadczenie, komentujące ostatnie wydarzenia.

– W środowisku akademickim musimy odróżniać działalność jawnie lobbystyczną, służącą zmianie ustawodawstwa, od debaty akademickiej, której fundamentami są krytyczne rozważania i wymiana poglądów – napisali.

Działaczka spotkała się natomiast z polskimi parlamentarzystami. Podczas wystąpienia w Sejmie Kiessling próbowała przekonać, że aborcja powinna być zakazana we wszystkich przypadkach, także w sytuacji ciąży będącej wynikiem gwałtu. Wyrażała opinię, że wiele kobiet nie zdecydowałoby się na aborcję, gdyby nie była ona legalna.

Po odwołanym wykładzie na UW, mieszkańcy Warszawy i okolic będą jednak mieli okazję zobaczyć i wysłuchać działaczki pro-life. Spotkanie odbędzie się w sobotę w Centrum Kultury w podwarszawskich Łomiankach o 18:30.

Rebecca Kiessling urodziła się 22 lipca 1969 r. w Michigan w USA. Wychowała się w żydowskiej rodzinie, która adoptowała ją, gdy była niemowlęciem. W wieku 18 lat poznała swoją biologiczną matkę i dowiedziała się, że jest dzieckiem poczętym w wyniku gwałtu, a żyje tylko dlatego, że ówczesne amerykańskie prawo zakazywało aborcji. Dziś walczy o prawo dla życia dla wszystkich dzieci.

Czytaj też:

 

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oburzony łamaniem wolności słowa na polskich uczelniach

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!