Wiadomości

Bojownicy ISIS wycofują się z Akerbatu i As-Suhny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z informacji, jakie zamieszczone zostały na Twitterze (MidEastView), możemy dowiedzieć się, że bojownicy Państwa Islamskiego (ISIS) masowo porzucają miasto As-Suhna, opuszczając zajmowane pozycje. Syryjskie wojska rządowe wraz z wspierającymi je oddziałami samoobrony wdarły się do As-Suhny i obecnie kontrolują już ok. 20% powierzchni miasta.

Jak wynika z danych portalu Al Masdar News, wycofujące się z As-Suhny oddziały ISIS kierują się w stronę miasta Dajr az-Zaur, mając zapewne na celu obronę tego kluczowego z punktu widzenia militarnego i ekonomicznego regionu.
Natomiast w rejonie As-Suhny trwają zaciekłe walki, przy czym oddziały rządowe systematycznie posuwają się naprzód.
Pojawiły się też informacje o zażartych bojach w rejonie na wschód od Miasta Homs, w rejonie miejscowości Maksar Al-Hisan, przy czym bojownicy ISIS mieli tam stracić BMP, o czym poinformował portal Al Masdar News.

Z kolei z informacji, które pojawiły się na Twitterze – MidEastView i todayinsyria bojownicy ISIS niemal całością sił wycofali się z miasta Akerbat, skąd również kierują się w stronę miasta Dajr az-Zaur, gdzie najwyraźnie chcą oni skoncentrować wszystkie swoje siły.

Ale jeśli tak, to czemu ma służyć nieoczekiwane gwałtowne natarcie oddziałów ISIS w rejonie na wschód od Hamy, o których poinformowała związana z Państwem Islamskim agencja Al-Amak, ale co potwierdzają też źródła lokalne. W zaciętych walkach, do których doszło w tym rejonie, bojownicy ISIS zajęli sześć blok-postów syryjskiej armii oraz wieś Al-Mufakkar, zabijając przy tym nie mniej niż 32 żołnierzy wojsk rządowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!