Wiadomości

Blokpost przy trasie z Rosji do Mińska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnich dniach na Białorusi powołanych zostało do wojska trzy tysiące rezerwistów, a w Żodzinie przy strategicznej trasie prowadzącej z terenu Federacji Rosyjskiej do Mińska zaobserwowano blokpost.

Jak ustalili dziennikarze lokalnej gazety „Express”, rozpoczęły się tam przygotowania do ćwiczeń, których celem ma być przećwiczenie obrony obiektów znajdujących się na terenie rejonu smolewickiego, w tym między innymi w Żodinie. Tam też można spotkać zmobilizowanych w ostatnich dniach oficerów i szeregowych rezerwy. Żołnierze będą odbywać ćwiczenia wspólnie z miejscową milicją, aby dopracować zasady współpracy przy ochronie obiektów.

 

vagon_0

 

Tymczasem Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, co ma być przedmiotem ćwiczeń „Zapad-2017”, do przeprowadzenia których zamówiło 4162 wagony kolejowe do przewozu wojsk, co wywołało spore obawy na Białorusi. Otóż podstawowym celem ćwiczeń ma być rozwinięcie strategicznego ugrupowania wojsk na terytorium Białorusi; przygotowanie ich do przełamania planowanej przez NATO blokady Kaliningradu; budowę strategicznej bazy lotniczej oraz błyskawiczne zajęcie Ukrainy, zajęcie Białorusi z wykorzystaniem autostrady Briańsk – Homel i linii kolejowej Uniecza – Homel, przy czym ma być przećwiczone wtargnięcie Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na teren Ukrainy od strony Obwodu Homelskiego.

/nn.by, naviny.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!