Świat Wiadomości Wiara

Błogosławieństwa sodomitów w bazylice Św. Piotra?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

-W Bazylice św. Piotra w Rzymie księża będą udzielać błogosławieństw związkom homoseksualnympoinformował kardynał Mauro Gambetti, archiprezbiter bazyliki watykańskiej i wikariusz generalny Państwa Watykańskiego. Jak wyjaśnił, chodzi o ukazanie „matczynego oblicza Kościoła”.

Błogosławieństwa sodomitów w bazylice Św. Piotra? Publikacja deklaracji doktrynalnej Fiducia supplicans o błogosławieniu par homoseksualnych i tzw. nieregularnych wywołała w Kościele powszechnym ogromny zamęt.

Wielu zastanawiało się, czy takich błogosławieństw będzie udzielać się również w Rzymie. Jak zapewnił kardynał Mauro Gambetti, wikariusz generalny Państwa Watykańskiego, jak najbardziej tak. –Żeby pokazać światu matczyne oblicze Kościoła zgodnie z tym, o co prosił papież Franciszek – powiedział.

Mauro Gambetti to relatywnie młody hierarcha – w tym roku skończy zaledwie 59 lat. Jest franciszkaninem. Do 2020 roku działał w Asyżu. Nieoczekiwanie dla opinii publicznej w 2020 roku został przez Franciszka wyniesiony do godności kardynalskiej – i otrzymał bardzo ważne role w Rzymie.

W 2021 roku papież uczynił go archiprezbiterem bazyliki watykańskiej oraz przewodniczącym Fabryki Świętego Piotra, czyli osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie Bazyliki św. Piotra. Został w ten sposób również wikariuszem generalnym Państwa Watykańskiego, a przy tym papież włączył go też do Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego. Jeżeli dopisze mu zdrowie, przed Gambettim jeszcze wiele lat pracy na najwyższych szczeblach w Watykanie.

To on w 2021 roku wdrażał w życie restrykcyjne przepisy dotyczące sprawowania w Bazylice św. Piotra Mszy świętej w tradycyjnym rycie.

W sprawie Fiducia supplicans kardynał wyjaśnił, że jak dotąd nikt nie prosił jeszcze o sodomickie błogosławieństwo w Bazylice. Zapewnił jednak, że duchowieństwo Bazyliki będzie działać zgodnie z wytyczonymi przez papieża liniami.

Polecamy również: Ruszył proces Izraela przed Trybunałem w Hadze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!