Wiadomości

Tragiczny koniec proekologicznego projektu stołecznego Zarządu Zieleni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na wyspie niedaleko Mostu Gdańskiego w Warszawie odkryto martwe kozy. To tragiczny koniec proekologicznego projektu stołecznego Zarządu Zieleni. Zwierzęta miały zjadać rośliny, a tym samym ułatwiać nadrzecznym ptakom budowanie gniazd. Jednak okazało się, że z powodu zaniedbań, połowa liczącego około sześćdziesięciu sztuk stada zdechła w ciągu kilku ostatnich miesięcy – informuje TVP Warszawa.

– Ujawniliśmy kilkanaście martwych kóz. Czekamy teraz na technika kryminalistyki i straż pożarną, która pomoże nam się większą grupą na tę wyspę dostać. Czekamy też na właściciela tego stada – obcokrajowca, który poniekąd bierze pieniądze z miasta za ten projekt, ale powierzył tą opiekę bezdomnemu na czarno – powiedział w rozmowie z TVP3 Warszawa Dawid Fabjański z Fundacji Animal Rescue Polska.

Z kolei jak mówiła Tamara Jastrzębska z Fundacji Animal Rescue Polska, niektóre z odnalezionych zwłok są w stanie poważnego rozkładu, inne zwierzęta musiały paść stosunkowo niedawno.

– Z tego co rozmawialiśmy z osobą, która tu tego pilnuje, spora część zwierząt została zakopana, a część zwierząt została wrzucona do Wisły – mówiła działaczka.

/warszawa.tvp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!