Wiadomości

Rzecznik rządu w TVP Info: Nowe informacje ws. rakiety pod Bydgoszczą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wnioski z raportu ws. obiektu spod Bydgoszczy powinny być niezwłocznie wdrożone – powiedział TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller. Przekazał, że raport ma być przedstawiony prezydentowi i premierowi.

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak w czwartkowym oświadczeniu odniósł się do kwestii obiektu, który spadł 16 grudnia ub. roku w Zamościu pod Bydgoszczą, został znaleziony w kwietniu oraz do kontroli w tej sprawie w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Minister powiedział, że procedury i mechanizmy reagowania ws. obiektu znalezionego pod Bydgoszczą zadziałały prawidłowo do poziomu dowódcy operacyjnego. – Nie poinformował on mnie ani odpowiednich służb o obiekcie, który pojawił się w polskiej przestrzeni powietrznej – powiedział Błaszczak.

W rozmowie z TVP Info rzecznik rządu, odnosząc się do wydarzeń, powiedział, że szef MON przedstawił już informacje. – Stosowny raport, który opisuje okoliczności tego wydarzenia z grudnia, zostanie teraz przedstawiony prezydentowi Andrzejowi Dudzie oraz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu – poinformował Piotr Müller.

– Po analizie tego raportu będą podejmowane ewentualne dalsze decyzje dotyczące kwestii kadrowych, chociażby w wojsku – przekazał polityk. – Minister Błaszczak wskazał na to, jakie nieprawidłowości na bazie tego raportu zostały wykazane – dodał.

Jak podkreślił rzecznik, „wszystkie wnioski, które będą wynikały z tego raportu, powinny być niezwłocznie wdrożone po to, aby w przyszłości do tego rodzaju sytuacji nie dochodziło”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!