Wiadomości

Bitwa o Bachmut – coraz cięższe położenie obrońców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraińska obrona miasta Bachmut na Donbasie znajduje się pod coraz większą presją, w mieście i jego okolicach toczą się intensywne walki – czytamy w codziennym podsumowaniu brytyjskiego wywiadu.

„Regularne wojska rosyjskie i siły „grupy Wagnera” posunęły się dalej na północnych przedmieściach miasta, które są teraz linią utrzymywaną przez Ukrainę, narażoną na rosyjskie ataki z trzech stron” – czytamy w raporcie. Zaznaczono, że Ukraina wzmacnia ten obszar elitarnymi jednostkami, a dwa kluczowe mosty w Bachmucie zostały zniszczone w ciągu ostatnich 36 godzin, w tym ważny most łączący miasto z ostatnią główną trasą zaopatrzeniową z Bachmutu do miasta Czasiv Jar.

„Trasy dostaw z kontrolowanego przez władze ukraińskie miasta stają się coraz bardziej ograniczone” – czytamy w raporcie. Wcześniej Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii przewidywało pogorszenie warunków do prowadzenia w rejonie Bachmutu, co prawdopodobnie mogłoby poprawić położenie ukraińskich obrońców.

Generał brygady Wiktor Chorenko przeprowadził inspekcję podległych mu jednostek broniących Bachmutu i biorących udział w działaniach bojowych w obwodach donieckim i ługańskim. W trakcie rekonesansu dowódca SSO Ukrainy zapoznał się z sytuacją w rejonach wykonywania zadań i na miejscu wypracował szereg pilnych spraw dotyczących zabezpieczenia i organizacji pracy pododdziałów Sił Operacji Specjalnych.

„Wszystkie jednostki SSO Ukrainy, zaangażowane w obronę Bachmutu, wyraźnie wypełniają swoje zadania. Nasi żołnierze pracują nieprzerwanie w skrajnie trudnych warunkach i każdego dnia robią wszystko, aby zmniejszyć liczebność sił wroga” – stwierdził dowódca Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zdaniem Wiktora Chorenko, w obecnych warunkach niezwykle ważną rolę odgrywa komunikacja i współdziałanie wszystkich ogniw wchodzących w skład struktury SSO Ukrainy. A szybka i skoordynowana reakcja na prośby i potrzeby jednostek daje najlepsze rezultaty na polu walki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!