Wiadomości

Żaryn: Szlak migracyjny utrzymywany przez Rosję i Białoruś znów zwiększa natężenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniu 03.03 do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z🇧🇾68 osób, najwięcej na odcinku PSG Mielnik – 29 osób. Pozostałe osoby na terenie PSG Narewka, PSG Dubicze Cerkiewne, PSG Czeremcha. To ob. Syrii, Afganistanu, Jemenu, Libanu. Zatrzymano za pomocnictwo ob. Gruzji. Przewoził 4 ob. Syrii – poinformowała dziś Straż Graniczna.

“Ostatnie raporty Straży Granicznej pokazują, że szlak migracyjny utrzymywany przez Rosję i Białoruś znów zwiększa natężenie. Migranci na granicę Białorusi z Polską przybywają z Rosji. To Kreml jest głównym beneficjentem tych działań” – napisał wczoraj na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

“Meldunki Straży Granicznej pokazują również, że niektórzy obywatele krajów UE, a także polscy aktywiści nie rozumieją, z czym mamy do czynienia. Działania na granicy PL-BLR to operacja hybrydowa wpisująca się w agresję Rosji przeciwko Zachodowi” – dodał Żaryn.

“Naturalne w najbliższych miesiącach polepszenie pogody w Europie Środkowej oraz nadejście cieplejszych miesięcy może powodować zwiększony napór na granicę Polski oraz kolejne próby destabilizowania wschodniej flanki NATO” – wskazał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP. – “Zwiększenie natężenia działań przeciwko Polsce może mieć miejsce w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Wszystko zależało będzie od decyzji politycznej Rosji, która używa tego narzędzia do działań przeciwko PL i Europie” – dodał.

“W dniu 03.03 do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z🇧🇾68 osób, najwięcej na odcinku PSG Mielnik – 29 osób. Pozostałe osoby na terenie PSG Narewka, PSG Dubicze Cerkiewne, PSG Czeremcha. To ob. Syrii, Afganistanu, Jemenu, Libanu. Zatrzymano za pomocnictwo ob. Gruzji. Przewoził 4 ob. Syrii” – poinformowała dziś Straż Graniczna.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!