biskup Pindel
Polska Wiadomości Żydzi

Biskup odmawia odprawienia Mszy w Auschwitz w obawie przez Żydami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje pisarka Anna Mandrela 14 czerwca br. doszło do skandalu na terenie muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Biskup bielko-żywiecki Roman Pindel odmówił odprawienia Mszy Świętej pod blokiem 11 dawnego obozu.

Biskup Pindel odrzucił prośbę o odprawienie Mszy Świętej na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady pomimo tego, że Msze takie były odprawiane w tym miejscu od 1947 roku.

Niestety trwa zawłaszczanie muzeum i pamięci o pomordowanych, przez jedną nację – Żydów. W ciągu zaledwie 30-stu lat zdołali oni usunąć z terenu byłego hitlerowskiego obozu katolicki zakon, katolickie krzyże, a teraz nie pozwalają nawet odprawic Mszy Świętej z okazji pierwszego transportu Polaków do obozu. PRzypominamy – obóz w Auschwitz powstał w 1940 roku jako obóz dla Polaków. Dopiero w następnych latach mordowano w nim także Żydów.

Na nagraniu poniżej, z biskupem Pindlem rozmawia była więźniarka Auschwitz, Barbara Wojnarowska-Gautier.

NASZ KOMENTARZ: Biskupi podkładają się i ustępują Żydom na każdym kroku, pozwalając nawet na zawłaszczenie i zakłamanie historii. Tak wygląda ten słynny dialog religijny z Judaizmem.

Polecamy również: Hiszpania: rewolucja pożarła własne dziecko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!