rewolucja
Europa Wiadomości

Hiszpania: rewolucja pożarła własne dziecko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Josep Jane – członek współrządzącej w Hiszpanii akrajnie lewicowej partii Podemos, został ofiarą działalności lewicowych meneli.

Rewolucja znów zaczęła pożerać swoje dzieci. Tym razem chodzi o lewaka z Hiszpanii, członka skrajnie lewicowej partii Podemos. Partia ta głosi m.in. komunistyczne prawo do mieszkania dla każdego. W związku z tym  jest uznawana za sojuszniczkę dzikich lokatorów, w tym narkomanów i hipisów, okupujących nie swoją własność – szopy, pustostany, a nawet budynki pozostające w ciągłym użyciu. Jedną z ofiar lewicowego menelstwa stał się aktywista Podemos, Josep Jane. Dzicy lokatorzy zajęli jego nie spłacone jeszcze mieszkanie i nie mają zamiaru się z niego wyprowadzić. Co więcej – zgodnie z aktualnie obowiązującymi, lewackimi przepisami, nie ma na nich siły.

Josep -jak twierdzi- śpi w samochodzie i jada w stołówkach socjalnych, podczas gdy dzicy lokatorzy urządzili się w jego domu jak u siebie. Narzeka, twierdząc: -przecież własność prywatna jest zagwarantowana w Konstytucji  (…) Jestem aktywistą społecznym Podemos od 40 lat, mam lewicowe poglądy, a mój aktualny profil to: 60-letni mężczyzna zagrożony wykluczeniem społecznym, właściciel mieszkania hipotecznego w Esparreguera koło Barcelony, które zostało zajęte przez dzikich lokatorów, mieszkający na ulicy.

Według pokrzywdzonego, jedyna opcja jaka mu pzosotała, to zwrócenie się o pomoc do półlegalnej, prywatnej firmy “Desokupa”, która zajmuje się czyszczeniem kamienic i eksmisjami dzikich lokatorów przy pomocy siły. Usługa jednak kosztuje, a Josep -jak na lewicowego aktywistę przystało- dysponuje jedynie zasiłkiem socjalnym w wysokości 480 euro miesięcznie. -Może szef firmy weźmie to pod uwagę i mi pomoże – wyraził złudną nadzieję. -Mój przypadek nie jest odosobniony, jest dużo ludzi w takiej sytuacji, a nawet gorszej – podkreślił.

NASZ KOMENTARZ: Skrajny lewak walczył o prawa dzikich lokatorów i stał się ich ofiarą. Jak trwoga to do Boga – więc w przypadku osobistej krzywdy przypomniał sobie o wartości prawa własności oraz o ofertach sprawnie działających firm prywatnych. Niestety, jego słowa, które cytujemy powyżej wskazują, że nauczka nie dała mu zbytnio do myślenia. Nadal popiera skrajnie lewicowe postulaty, najwyraźniej uważając, że wznawana ideologia jest w porządku, tylko lewaccy menele powinni okupować mieszkania narodowców i monarchistów, a nie lewicowych aktywistów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!