Wiadomości

Bill Gates udzielił szeregu rad nowemu prezydentowi USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Założyciel Microsoftu miliarder Bill Gates na swoim blogu ostrzega świat przed „katastrofą” i udzielił kilku rad nowemu prezydentowi USA – czytamy na portalu TVP Info.

Bill Gates wpis o nieustannie zbliżającej katastrofie klimatycznej zamieścił na swoim blogu. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie wzywa w nim władze USA – w tym nową administrację pod wodzą prezydenta Joego Bidena – do podjęcia wszelkich działań, by tę katastrofę powstrzymać.

Biznesmen udziela szeregu rad, które jego zdaniem, mogą ograniczyć globalne ocieplenie. Pisze o czterech sposobach na tę walkę. Gates chwali Bidena, że powrócił do Porozumień Paryskich. Dalej sugeruje, że właściwą drogą są innowacje – „zwiększenie podaży innowacji” – dla zielonego ładu.

„Potrzebujemy przełomowych wynalazków, które zmienią sposób, w jaki się poruszamy, ogrzewamy czy wytwarzamy energię” – pisze finansista zaznaczając, że to rząd powinien wykreować potrzebę innowacji.

Dalej wskazuje na potrzebę myślenia i działania „globalnego” oraz sugeruje, by przygotować się na nadchodzące zmiany klimatu – bo – jak pisze – od tego nie ma już odwrotu. „Owszem, musimy znaleźć metody na zatrzymanie wzrostów temperatur w przyszłości. Ale też musimy po prostu przystosować nasz świat do życia w wyższych temperaturach już teraz” – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!