Świat Wiadomości

Bill Gates ponownie jest najbogatszym człowiekiem na świecie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

jak podaje portal wirtualnemedia.pl Bill Gates jest znowu najbogatszym człowiekiem na świecie – wynika z najnowszego raportu Bloomberg Billionaires Index. Majątek założyciela Microsoftu wynosi 110 mld dolarów.

Na 2. miejsce spadł Jeff Bezos po rocznej stracie ponad 16 mld. Podziel się komentarze 0 Bill Gates W najnowszym rankingu Bloomberg Billionaires Index prezentującego najbogatszych biznesmenów na świecie na szczycie po raz kolejny znalazł się założyciel Microsoftu Bill Gates, którego majątek jest obecnie szacowany na 110 mld dol. Zestawienie wskazuje, że w ciągu ostatniego roku portfel Gatesa wzbogacił się o kolejne 19,5 mld dol.

Twórca Microsoftu powrócił na 1. miejsce listy najbogatszych, które w ub.r. utracił na rzecz Jeffa Bezosa. Majątek założyciela i szefa Amazona jest obecnie wyceniany na 109 mld dol., według Bloomberga w ciągu roku biznesmen stracił rekordowe 16,2 mld. Uszczuplenie portfela Bezosa jest związane m.in. z jego rozwodem z MacKenzie Bezos, która otrzymała akcje o wartości ponad 38 mld dol., a także słabszymi od oczekiwanych wynikami finansowymi Amazona.

Nie bez wpływu na detronizację Bezosa był także przegrany przez Amazona wyścig o kontrakt dla Pentagonu, który ostatecznie przypadł Microsoftowi. Na podium obecnego zestawienia Bloomberg Billionaires Index znalazł się także francuski biznesmen Bernard Arnault z majątkiem 103 mld dol. W pierwszej 10-tce raportu połowa to osoby związane z segmentem nowych technologii – są tam także Mark Zuckerberg (74,5 mld dol.) oraz założyciele Google Larry Page (64,3 mld dol.) i Sergey Brin (62,4 mld).

Co wy na to?

Źródło: wirtualenmedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!