Polska Wiadomości

Prokuratura domaga się 5 lat dla wnuka Lecha Wałęsy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal onet.pl skazany na dwa lata i osiem miesięcy więzienia wnuk Lecha Wałęsy może pożegnać się z wolnością na dłużej. Prokuratura odwołała się właśnie od wyroku z kwietnia 2019 r. Chce, by Dominik W. za rajd po Gdańsku spędził w więzieniu pięć lat.

Wnuk Wałęsy po Gdańsku jeździł pijany i bez prawa jazdy. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie samochodem wybrał się po pizzę – część trasy przebył, jeżdżąc nawet po chodniku. Auto porzucił na środku jezdni, gdy uderzył w trzy inne pojazdy. Kiedy zatrzymała go policja, czekającego na autobus na przystanku, jednej z funkcjonariuszek groził… swoim dziadkiem – relacjonuje “Super Express”.Zdaniem prokuratury nie ma okoliczności łagodzących dla wnuka Wałęsy. – Całość zdarzenia przebiegała w sposób zawiniony tylko przez oskarżonego – mówi Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

W tej sprawie Dominik W. usłyszał sześć zarzutów, m.in. zniszczenia mienia, jazdy pod wpływem alkoholu i znieważenia policjantów. Jednak wnuk Wałęsy nie pierwszy raz ma problemy z prawem. W 2016 r. toczyła się sprawa z konkubiną Dominika W., którą ten dźgnął nożem.

Czy daleko spadło jabłko od jabłoni?
Źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!