Polska Wiadomości

Wicepremier Jacek Sasin zapowiada wzrost cen energii dla firm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny – ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii – powiedział wicepremier Jacek Sasin w radiu RMF FM.

Sasin, który był gościem RMF FM przekonywał, że nie będzie podwyżek cen prądu dla odbiorców indywidualnych. – Mówiłem bardzo wyraźnie, że podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie. I zrobimy wszystko, żeby tak się stało – zapowiedział.

Należy zwrócić uwagę, że podwyżki będą dla firm. Oznacza to, że odbiorcy indywidualni odczują w sposób pośredni wzrost cen. Dopytywany, jak to będzie wyglądało w przypadku firm, wicepremier powiedział, że dla nich „ta podwyżka była już w tym roku, szczególnie dla dużych firm”.

 Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny – ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii – powiedział Sasin.

Sasin był pytany o podział kompetencji między przyszłym ministrem środowiska Michałem Wosiem a ministrem klimatu Michałem Kurtyką.

– Z tym środowiskiem to nie jest do końca tak, że podzieliliśmy na dwa ministerstwa. To nowe ministerstwo klimatu w bardzo tylko niewielkim stopniu przejmie kompetencje dotychczasowego ministerstwa środowiska, a w znacznie większym stopniu kompetencje dotychczasowego ministra energii, czyli cały ten zakres polityki energetycznej w sensie planowania modelu energetycznego – powiedział.

Sasin przekazał, że za ceny prądu w tej chwil odpowiada minister aktywów państwowych, czyli on. – Na razie. Dopóki nie zmieniliśmy ustawy o działach – a nie jest tak prosto zmienić, bo trzeba cały proces legislacyjny przeprowadzić – dział energia jest w tym ministerstwie – zaznaczył.

No cóż. Kampania się już skończyła…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!