USA - Bill Gates
Świat Wiadomości

Bill Gates nakarmi gojów sztucznym mięsem. Jest zgoda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Administracja skrajnie lewicowego prezydenta USA Joe Bidena, wydała zgodę na wypuszczenie na rynek syntetycznego mięsa, produkowanego w laboratorium Billa Gatesa.

Bill Gates nie od dziś proponuje gojom spożywanie systentycznego mięsa. Sprawa ma ciąg dalszy. Kilka dni temu, amerykańskie organy regulacyjne dały zielone światło dwóm kalifornijskim firmom – Upside Foods i Good Meat. Firma Upside Foods, dawniej Memphis Meats, jest finansowana przez współzałożyciela Microsoftu, Billa Gatesa.

Zgoda organów regulacyjnych pozwoli firmom zalać rynek żywności w USA kontrowersyjnymi produktami. Firmy ścigają się, aby jako pierwsze w USA sprzedawać mięso, które nie pochodzi od zwierząt poddanych ubojowi. Nazwali ten kontrowersyjny nowy produkt mięsem „hodowanym na komórkach” lub po prostu „hodowlanym”.

-Jesteśmy w stanie produkować i sprzedawać “mięso hodowlane” w Stanach Zjednoczonych. To ważny moment dla naszej firmy, branży i systemu żywnościowego – powiedział Josh Tetrick, dyrektor generalny Eat Just, firmy macierzystej Good Meat. –Zamiast całej tej ziemi i całej tej wody, która jest używana do karmienia wszystkich tych zwierząt, które są poddawane ubojowi, możemy to zrobić w inny sposób – dodał.

“Mięso hodowlane” jest rozwijane poprzez hodowlę zwierzęcych komórek macierzystych w pożywce i bioreaktorze. Produkt końcowy naśladuje wyglądem i smakiem tradycyjne mięso. W przypadku Upside Food Billa Gatesa produkt końcowy wychodzi w dużych arkuszach uformowanych w elementy takie jak kotlety z kurczaka i kiełbaski. Good Meat, która już sprzedaje “hodowlane mięso” w Singapurze, przekształca komórki kurczaka w różne formy, takie jak kotlety, bryłki i rozdrobnione mięso.

Podczas gdy firmy i organy regulacyjne twierdzą, że rozwój branży jest krokiem w kierunku wyeliminowania głodu na świecie, cierpień wyrządzanych zwierzętom, jak też zmniejszenia wpływu na środowisko, krytycy pozostają nieprzekonani. Ten “postęp” nie tylko budzi obawy etyczne i potencjalne problemy zdrowotne, ale także stawia pod znakiem zapytania trwałość przyjętej metody produkcyjnej i regulacyjnej. Pośpiech we wprowadzaniu na rynek mięsa hodowanego w laboratoriach może skutkować nieodwracalnymi szkodami, gdyż nie przeprowadzono kompleksowych badań nad długoterminowym wpływem tej żywnościna środowisko, wydajności ekonomicznej i potencjalnych zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi. W obecnym kształcie zgoda Departamentu Rolnictwa wydaje się bardziej niepokojącym skokiem w nieznane, niż pewnym krokiem naprzód w kierunku tzw. “zrównoważonego rozwoju” oraz dobrostanu zwierząt.

W wywiadzie dla MIT Technology Review z 2021 r. Gates przekonywał, że „wszystkie bogate kraje powinny przejść na wołowinę w 100% syntetyczną”, aby osiągnąć cele zielonej agendy WEF. Jednak, jak donosi Slay News, ostatnie badanie wykazało, że „syntetyczne mięso” hodowane w laboratorium jest 25 razy gorsze dla środowiska niż tradycyjnie hodowana wołowina. Eksperci twierdzą, że ślad węglowy mięsa hodowanego w laboratorium może być „o rząd wielkości wyższy”, gdy branża się rozwinie. Tymczasem istnieją również obawy dotyczące bezpieczeństwa ze względu na zagrożenia dla zdrowia związane z „mięsem” hodowanym w laboratorium. Proces polega na wykorzystaniu komórek rakowych krów, kurczaków i świń do szybkiego wyhodowania sztucznego „mięsa”. Niektórzy eksperci obawiają się, że wprowadzenie takich produktów do publicznego zaopatrzenia w żywność może spowodować lawinowy wzrost zachorowań na nowotwory.

Polecamy też: Sodomitka przerwała Mszę Świętą. “Nie wytrzymałam”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!