Wiadomości

Bill Gates chce w najbliższych latach „oddać cały majątek”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bill Gates przekazał swojej własnej fundacji 20 mln dolarów. Jak twierdzi, w najbliższych latach chce jej oddać „praktycznie cały majątek” – informuje portal wprost.pl.

Czwarty na liście najbogatszych ludzi na świecie założyciel Microsoftu przekazał fundacji zarządzanej przez niego samego i jego byłą żonę 20 mld dolarów. Jak pisze na Twitterze, chce w ten sposób zwiększyć jej roczne wydatki na działalność o 50 proc.

„Wielkie kryzysy naszych czasów wymagają od nas wszystkich, abyśmy robili więcej” – napisał Gates na Twitterze. Do czego się odnosiło?? Do kryzysu klimatycznego, na punkcie którego Gates zdaje się być zafiksowany, a także do agresji Rosji na Ukrainę oraz pandemii COVID-19.

Gates zapowiedział na Twitterze, że planuje przekazać swojej fundacji „praktycznie cały majątek”. Założyciel Microsoftu ma obecnie 114,8 mld dol., co czyni go czwartym najbogatszym człowiekiem na planecie.

Gates przypomniał też, że jednym z największych darczyńców fundacji jest Warren Buffet. Znaczna część, wynoszącego obecnie ok. 50 mld dolarów, kapitału fundacji pochodzi właśnie od niego.

Funacja Billa i Mellindy Gatesów powstała w 2000 roku. Organizacja zajmuje się m.in. walką z ubóstwem, nierównościami i zdrowiem. Para rozwiodła się w 2021 roku, po 27 latach małżeństwa. Przyczyna rozstania nigdy nie została podana do wiadomości publicznej, ale wciąż oboje działają w ramach założonej przez siebie fundacji.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!