Wiadomości

Bill Gates chce, by obywatele krajów bogatych przestawili się na syntetyczne mięso

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bill Gates właśnie wydał książkę „Jak uniknąć katastrofy klimatycznej”. W tejże miliarder wskazuje, jak zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i zapobiec „katastrofie klimatycznej”. Jednym z kroków w walce z ociepleniem klimatu ma być całkowite przerzucenie się na syntetyczne mięso.

„Emisja pochodząca od bydła jest prawie tak duża, jak emisja metanu z przemysłu paliw kopalnych” – wskazywał dr Robert Jackson, przekonując o negatywnym wpływie hodowli zwierząt na klimat.

Gates twierdzi, iż bogate narody powinny poświęcić się i przejść na dietę bezmięsną. Wyraził zrozumienie, iż biedniejsze kraje prawdopodobnie nie będą mogły sobie na to pozwolić. Ci pierwsi zaś powinni „przyzwyczaić się” do mięsa wyhodowanego sztucznie.

„Możesz przyzwyczaić się do różnicy w smaku, a z czasem będzie ci jeszcze bardziej smakować” – przekonywał Gates.

Na przykładzie przedsiębiorstwa Memphis Meats, które wytwarza syntetyczne mięso na poziomie komórkowym wykazał, że produkcja takich wyrobów nie jest ekonomiczna, jednak firma Impossible Burger i Beyond Meat “mają mapę drogową jakości i mapę drogową kosztów, co czyni je całkowicie konkurencyjnymi”. Podkreślił, że to dobrze rokuje na przyszłość. 

Źródło: Polsat News, Sky News, pantarhei24.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!