Wiadomości

Bilans strzelaniny w Jacksonville. 3 ofiary śmiertelne i 11 rannych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy ofiary śmiertelne i jedenaście rannych osób to bilans niedzielnej strzelaniny w kompleksie handlowo-rozrywkowym w centrum Jacksonville, w stanie Floryda. Podejrzany napastnik zmarł od zadanej sobie rany postrzałowej – poinformowały lokalne media.

Napastnik, który otworzył ogień do uczestników turnieju gier wideo w Jacksonville na Florydzie, zabił dwie osoby zanim popełnił samobójstwo. 11 osób zostało rannych – poinformował na konferencji prasowej w niedzielę szeryf Jacksonville Mike Williams.

„Na miejscu zginęły trzy osoby. Jedną z nich był podejrzany, który odebrał sobie życie” – powiedział szeryf.

Mike Williams zidentyfikował napastnika jako 24-letniego Davida Katza, mieszkańca Baltimore, który był uczestnikiem turnieju. Dodał, że Katz ranił 9 osób, 2 dalsze odniosły rany uciekając z miejsca strzelaniny.

Do szpitala w Jacksonville przewieziono sześć osób. Jedna z nich jest w stanie ciężkim, pozostałe pięć w stanie stabilnym.

Ustalono, że David Katz przyjechał do Jacksonville, aby uczestniczyć w transmitowanych online rozgrywkach turnieju popularnej gry wideo Madden NFL 19 opartej na meczach ligi NFL (futbolu amerykańskiego). Miał zostać wyeliminowany z rozgrywki, ponieważ popełnił zbyt dużo błędów.

Eliminacje odbywały się w restauracji Chicago Pizza w dzielnicy Jacksonville Landing. Znajduje się tam duży kompleks restauracji, barów, lokali rozrywkowych i sklepów usytuowanych wzdłuż wybrzeża rzeki St. Johns.

Był to już trzeci przypadek strzelaniny w miejscu publicznym na Florydzie w ciągu ostatnich dwóch lat. W lutym br. w strzelaninie w szkole średniej w Parkland zginęło 17 osób. Dwa lata temu uzbrojony napastnik zabił 49 osób w klubie nocnym w Orlando.

W USA toczy się obecnie ogólnonarodowa debata na temat sposobów ograniczenia dostępu do broni palnej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!