Wiadomości

Bicie żony to akt „pięknego błogosławieństwa” – feministki gdzie jesteście?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Reem Allouche jest nauczycielką w szkole w Sydnej, po godzinach również naucza zasad islamu. Na ostatnim spotkaniu z członkami radykalnego ugrupowania Hizb ut-Tahrir, powiedziała, że mężczyzna ma prawo bić żonę kijem.

Cały panel prowadziła Atika Latifi, która  stwierdziła, że bicie nieposłusznej żony stanowi “piękne błogosławieństwo”, wcześniej Rem Allouche powiedziała, że kary cielesne mają “wymiar symboliczny”.

Ze spotkania dowiadujemy się, iż przemoc można stosować  do  „promowania spokoju [domowego]”, a także w przypadkach kiedy kobieta sprzeciwia się islamskim nauką, kiedy będzie nieposłuszna wobec męża.

“Reakcja męża nie wynika z gniewu, frustracji ani wściekłości. On po prostu reaguje podporządkowując się nakazom Allaha, w sposób powściągliwy i wyważony. Ludzie często mówią o przemocy w stosunku kobiet, do której dochodzi w porywie chwili, w gniewie i frustracji. Tutaj wszystko odbywa się pod kontrolą”

Warto dodać, że organizacja do której należą uczestniczki spotkania miała zostać zdelegalizowana już w roku 2007, jednakże nie doszło do tego.

 

źródło: euroislam.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!