Europa Polska Wiadomości

Białoruska gazeta przyrównała Andrzeja Dudę do Hitlera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal medianarodowe.com Andrzej Duda znalazł się na okładce białoruskiej gazety „Mińska Prawda”. Z kodem kreskowym umieszczonym pod nosem jednoznacznie kojarzy się z Adolfem Hitlerem.

Reżimowa gazeta białoruska uderza w prezydenta Polski. Duda na okładce numeru pisma „Mińska Prawda” został porównany do Hitlera. Ma wykrzywioną twarz i nałożony kod kreskowy mający imitować wąsy. Obok wielkiego zdjęcia prezydenta widnieje napis: „oprawcy”. Właśnie w ten sposób białoruska gazeta odnosi się do Polaków i komentuje kryzys, jaki powstał na granicy polsko-białoruskiej.

„Mińska Prawda” twierdzi, że polscy funkcjonariusze prowadzą przez granicę kobiety i dzieci boso. Natomiast za nieposłuszeństwo czeka je śmierć.

– Prezydent Andrzej Duda(…) wprowadził stan wyjątkowy na granicy. Zezwierzęcenia swoich policajów zdaje się nie zauważać

– czytamy.

Warto zwrócić uwagę na użycie w tekście wyrazu „policaje”. Jest ono nawiązaniem do określenia stosowanego wobec funkcjonariuszy służb policyjnych III Rzeszy.

Jak podaje portal polskatimes.pl, to nie pierwszy raz, kiedy ta gazeta szokuje okładką. W numerze z 17 września na okładce „Mińska prawda” pojawiła się grafika, która odnosiła się do agresji ZSRR w 1939 roku na Polskę. Wtedy decyzją prezydenta Aleksandra Łukaszenki Białoruś obchodzi Dzień Jedności Narodowej. Wcześniej reżimowa gazeta sugerowała nazistowskie sympatie u księży katolickich.

Przedstawiciele polskiego rządu wskazują, że migranci są przywożeni na wschodnią granicę Unii Europejskiej przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter „wojny hybrydowej”. Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 3 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Propaganda w pełnej krasie…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!