Rakieta wystrzelona na Białoruś z Ukrainy? Tak Twierdzi Łukaszenka.
Wiadomości

Białoruś wydaliła kolejnych dwóch polskich dyplomatów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Białoruski MSZ wydalił kolejnych 2 polskich konsulów. Tym razem z Konsulatu Generalnego w Grodnie – poinformował na twitterze Andrzej Poczobut.

– Wydalenie Konsula Generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka i Konsula Pawła Niedźwiedzkiego z Konsulatu RP w Grodnie jest kolejnym działaniem władz RB, uderzającym w mniejszość polską na Białorusi – dodała Andżelika Borys, szefowa Związku Polaków na Białorusi.

Przypomnijmy, że dwa dni temu Białoruś wydaliła polskiego konsula, Jerzego Timofiejuka, z Konsulatu Generalnego w Brześciu. Pretekstem było to, że wziął on udział w uroczystościach ku czci Żołnierzy Wyklętych zorganizowanych przez polską szkołę w Brześciu.

W odpowiedzi na wydalenie polskiego dyplomaty Polska podjęła podobne działania, uznając za persona non grata dyplomatę z ambasady Republiki Białorusi w Warszawie. Dziś z kolei Białoruś wydaliła kolejnych dwóch polskich dyplomatów – tym razem z Konsulatu Generalnego w Grodnie.

Ale w międzyczasie poszło uderzenie w miejscowych polskich harcerzy. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie rzekomego rozniecania waśni narodowościowych.

Władze białoruskie prześladują polskich harcerzy

Dyrektor Społecznej Harcerskiej Szkoły im. Romualda Traugutta, funkcjonującej przy Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych, Anna Paniszewa wystąpiła z apelem do obywateli Białorusi:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!