Wiadomości

Będą indoktrynować małolatów? Agora wprowadza na rynek dwutygodnik dla młodzieży „Mój Spot”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agora wprowadza na rynek dwutygodnik dla młodzieży „Mój Spot”. Pierwszy numer ukaże się w czwartek 21 grudnia wraz z „Gazetą Wyborczą”. Kolejne ukazywać się mają w samodzielnej sprzedaży. Redaktorem naczelnym została Olga Woźniak.

„Mój Spot” ma stanowić przegląd informacji, trendów i faktów interesujących nastolatków, przygotowanych w atrakcyjnej dla nich formie wizualnej. Pismo powstało z myślą o czytelnikach, w wieku 11-15 lat. Redakcja zajmie się m.in. tematyką gier, technologii, muzyką, filmami, odkryciami naukowymi i ciekawostkami. Przedstawi premiery i wydarzenia, także te, którymi żyje internet. Ale magazyn ma też ambicje odnosić się do informacji społecznych, politycznych i gospodarczych, wyjaśniając je w przystępny sposób.

– Tłumaczymy szybko zmieniający się świat w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla młodzieży. Wypełniamy w ten sposób lukę na polskim rynku. Papierowy magazyn można czytać razem z dzieckiem, wnukiem czy uczniem, wejść w świat jego zainteresowań i problemów, co nie jest takie łatwe, gdy nastolatek większość czasu spędza sam pochylony nad ekranem smartfona czy tabletu. Na łamach magazynu obecni będą młodzi ludzie – zapytamy ich o zdanie, przeprowadzimy sondy. Jesteśmy ciekawi ich zdania i ich zainteresowań – będziemy się starać, by odbiorcy współtworzyli pismo – mówi Olga Woźniak, redaktor naczelna dwutygodnika.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/moj-spot-dwutygodnik-dla-mlodziezy-agora-naczelna-olga-wozniak-w-redakcji-dziennikarze-gazety-wyborczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!