Felietony

Bataliony czołgów T-72 18. Dywizji Zmechanizowanej na szkoleniu w Nowej Dębie /fotoreportaż/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Batalion czołgów 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej wspólnie z 1 batalionem czołgów z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich uczestniczą w kursie działonowych czołgów na poligonie w Nowej Dębie.

Dwutygodniowe zgrupowanie pododdziałów Żelaznej Dywizji w głównej mierze ma na celu przygotowanie załóg do strzelenia bojowego oraz wymianę wspólnych doświadczeń miedzy żołnierzami obu batalionów. Są to najistotniejsze elementy szkolenia zwłaszcza dla nowo tworzonego batalionu czołgów z Lublina, który po raz pierwszy bierze udział w zajęciach poligonowych.

Podczas zgrupowania czołgiści wykonują strzelania amunicją bojową, a także uczestniczą w ćwiczeniach taktycznych i taktyczno – specjalnych. Ponadto doskonalą swoje umiejętności m.in. z zakresu terenoznawstwa, szkolenia inżynieryjno – saperskiego, obsługi sprzętu oraz szkoleń ogniowych.

W czasie zajęć na drugim największym poligonie w Polsce żołnierze realizują zadania taktyczne, których celem jest podniesienie poziomu wyszkolenia oraz opanowanie umiejętności posługiwania się uzbrojeniem i sprzętem bojowym. Dzięki ćwiczeniom poligonowym załogi czołgów mają okazję podnieść swoją sprawność, wytrzymałość oraz umiejętność współpracy z zespołem.

Źródło:
https://www.wojsko-polskie.pl/18dz/articles/aktualnosci-w/2021-02-26l-kurs-dziaonowych/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!