Polska Wiadomości

Banderowska flaga na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Ukrainie wzmaga się kult zbrodniarzy z OUN/UPA. Stawia się im pomniki, nazywa ich imionami ulice i place oraz budynki użyteczności publicznej. Jednym z symbolów zbrodniczej, banderowskiej ideologii jest czerwono czarna flaga. Pod tym sztandarem okrutnie mordowano Polaków. Co gorsza kult ten jest przenoszony także do Polski.

Banderowska flaga pojawiła się na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie. O sprawie poinformował profil w serwisie X “Narodowy Lublin”.

Jarmark Jagielloński w Lublinie to cykliczne wydarzenie, organizowane w sierpniu każdego roku. Program wydarzenia skupiony jest wokół kultury ludowej krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jak i twórczych nawiązań do niej. To rzemiosło tradycyjne, sztuka ludowa, muzyka prezentowana na dużych scenach, potańcówkach oraz ulicach miasta, dawne gry i zabawy, warsztaty, spektakle, pokazy kinowe i spotkania.

W tym roku, na jednym ze stanowisk ukraińskich pojawiła się czerwono-czarna flaga zbrodniczego, nazistowskiego ruchu banderowskiego.

Jak twierdzi “Narodowy Lubluin” sprawa została zgłoszona lubelskiej Policji, gdyż zgodnie z treścią art. 256 kk  Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ku zaskoczeniu Polaków, policja odmówiła interwencji, gdyż dla niej flaga nazistowskiego ruchu odpowiedzialnego za zamorodwanie kilkudziesięciu tysięcy Polaków oraz sporej liczby Żydów, nie jest symbolem ustroju totalitarnego.

flaga

flaga

NASZ KOMENTARZ: W Polsce pilnie potrzebna jest nowelizacja art. 256 kk i wpisanie do niego zakazu propagowania ideologii i symboliki banderowskiej. W innym przypadku sprawa będzie uznaniowa – jedne jednostki policji i prokuratury będą w związku z tym reagować, inne nie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Pijany Ukrainiec napadł z nożem w ręku na Żabkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!