Wiadomości

Bąkiewicz: “Ten marsz jest ważniejszy niż poprzednie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lider MN Robert Bąkiewicz w ostrych słowach skomentował decyzję sędziego Andrzeja Sterkowicza, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości.

“Sędziowska kasta w najgorszym wydaniu. Decyzję wojewody mazowieckiego ws. #MarszNiepodległości uchylił sędzia Andrzej Sterkowicz. To syn Czesława Sterkowicza, który był na liście Antoniego Macierewicza w związku z wykonaniem uchwały lustracyjnej. Sam Andrzej Sterkowicz składał skargi przeciwko Polsce do międzynarodowych sądów, a teraz chce zabronić Marszu Niepodległości #SędziowskaKasta” – napisał w mediach społecznościowych Bąkiewicz.

Prezes stowarzyszenia zamieścił także kolejny wpis na Twitterze, wskazując dlaczego, jego zdaniem, tegoroczny marsz jest ważniejszy niż poprzednie.

“Ten marsz jest ważniejszy niż poprzednie, bo nad pokojem i naszą niepodległością pojawiły się czarne chmury. Rosja, Niemcy za parawanem UE chcą nas pozbawić suwerenności i tożsamości. Dlatego 11 listopada jest nie tylko świętowaniem niepodległości, ale wyrazem woli jej bronienia” – stwierdził Bąkiewicz.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!