Wiadomości

Azad A. zatrzymany przez CBŚP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci wrocławskiego CBŚP zatrzymali cztery osoby. Wśród nich znajduje się obywatel Azerbejdżanu Azad A. (50 l.) oraz Hubert N. (31). Obaj aresztowani mężczyźni są podejrzani o nakłanianie i wpływanie groźbą na świadka do zmiany zeznań w postępowaniu sądowym. Apelujemy o zgłaszanie się osób, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanych, ponieważ z ustaleń policjantów wynika, że z obawy przed nimi część zdarzeń mogła być nie ujawniona.

Policjanci CBŚP  pracując nad sprawą ustalili, że w zdarzenie zamieszany może być również Kazimierz B. (61 l.), podejrzany o nakłanianie tego samego świadka do zmiany zeznań oferując pieniądze, dlatego także został zatrzymany.  Dodatkowo podczas przeszukania jednej z posesji policjanci ujawnili uprawę konopi, do której został zatrzymany Dariusz S. (46 l.).

Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych podejrzanych, zabezpieczyli  ponad 22 tys. złotych. Podczas zatrzymań policjanci CBŚP  wspierani byli przez Straż Graniczną, w tym  przewodnika psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz funkcjonariuszy referatu w Jeleniej Górze Izby Celnej we Wrocławiu. Wykorzystywano najnowszy sprzęt z ich wyposażenia tj. elektroniczne urządzenie do diagnozowania obecności środków odurzających.

Zatrzymani mężczyźni, usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzuty dotyczące wywierania wpływu groźbą na świadka, jak też nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań w toczącej się przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N. sprawie karnej.

Policjanci podejrzewają, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie inne przestępstwa, ale z obawy nigdy nie zostały one zgłoszone organom ścigania, dlatego policjanci CBŚP apelują o zgłaszanie się do jeleniogórskiego wydziału CBŚP wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni – osobiście bądź telefonicznie pod nr 71 340 42 95 lub 75 762 02 01.

Funkcjonariusze zapewniają anonimowość i zajęcie się wnikliwie każdą sprawą.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!