Wiadomości

Awaria w Warszawie. Woda zalała torowisko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do poważnej awarii sieci wodociągowej doszło po raz kolejny w Warszawie. Przyczyną jest najprawdopodobniej pęknięta rucha, z której woda zalała pobliskie torowisko i wstrzymała ruch dwóch linii tramwajowych. Trzy miesiące temu w tej samej okolicy doszło do identycznej sytuacji.

Jak informuje cytowany przez „Super Express” rzecznik warszawskiego MPWiK, uszkodzeniu uległa magistrala o średnicy 40 cm. Awaria wystąpiła w rejonie skrzyżowania alei Waszyngtona i ulicy Kinowej w dzielnicy Praga-Południe.

– Występują utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej, na pewno ruch tramwajowy od ronda Wiatraczna w stronę centrum został wstrzymany. Przepraszamy wszystkich mieszkańców za utrudnienia – poinformował Marek Smółka.

Z powodu awarii zablokowane były tramwaje linii 9 i 24 – które po godz. 12 przywrócono do kursowania, informował Warszawski Transport Publiczny.

Radny dzielnicy Praga-Południe Damian Artur Kowalczyk zauważa, że to już kolejna awaria w tej okolicy. „Dokładnie 3 miesiące temu, 14 czerwca w tym samym miejscu wystąpiła identyczna awaria” – komentuje.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!