Wiadomości

Austria: 8-letnia dziewczynka powiedziała nauczycielce, że Allah woli dziewczyny z chustą na głowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosnący wpływ islamu prowadzi do wzrostu liczby problemów w szkołach w Austrii, donosi Kronen Zeitung.

Jedna z nauczycielek ujawniła w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi „Addendum”, że ośmioletnia dziewczynka odmówiła w szkole zdjęcia chusty, ponieważ jej matka powiedziała jej, iż „Allah woli dziewczyny z chustami na głowach”.

Wpływ islamu przekłada się również na materiały dydaktyczne. Nauczycielka poinformowała, że uczennica szkoły podstawowej nie chciała zabrać ze sobą podręcznika z obawy, że gdyby jej ojciec zobaczył zdjęcia nagich ludzi, zabiłby ją.

Innym razem uczeń wybuchnął płaczem mówiąc, że nie może otworzyć swojej książki do anatomii człowieka, ponieważ, jak powiedział: „anioł siedzi na moim ramieniu i zapisuje wszystko, co robię dobrze i co robię źle. Kiedy otwieram tę książkę, anioł pisze, że robię źle”.

Dwa lata temu przedstawiciele nauczycieli napisali list, w którym poinformowali zarząd szkoły wiedeńskiej, adwokata młodzieżowego, wspólnotę wyznaniową i ministerstwo edukacji o ostatnich wydarzeniach, i wezwali instytucje do działania.

Heinrich Himmer, prezydent szkół wiedeńskich, zapowiedział na wtorek spotkanie w celu omówienia problemów związanych z islamem, a także problemów związanych z przemocą wśród.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!