Wiadomości

Atak na policjantów w Brukseli. Napastnik miał wykrzyknąć „Allahu akbar”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeden policjant zginął, a drugi został ranny podczas ataku nożownika w stolicy Belgii, Brukseli. Prokuratura podejrzewa, że atak miał podłoże terrorystyczne.

– Jeden z naszych patroli został zaatakowany przez człowieka uzbrojonego w nóż. Dwaj policjanci wezwali następnie posiłki. Oficer z innego patrolu użył broni palnej do zneutralizowania napastnika – powiedziała policja, cytowana przez gazetę „Le Soir”.

Jeden z policjantów, który został dźgnięty w szyję zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Również napastnik, który został postrzelony w nogi i brzuch, zmarł w drodze do szpitala. Motywy ataku nie są jeszcze znane, lecz prokuratura podejrzewa, że napastnik miał powiązania z islamskimi terrorystami. Według belgijskich mediów napastnik podczas ataku miał wykrzyknąć „Allahu akbar”.

Wcześniej w czwartek miał się zjawić na posterunku policji, ostrzegając, że zabije funkcjonariusza – poinformowały belgijskie media. Premier Belgii Alexander De Croo wysłał kondolencje do rodziny i przyjaciół zmarłego oficera.

– Nasi policjanci każdego dnia ryzykują życiem, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym obywatelom. Dzisiejsza tragedia jeszcze raz to pokazuje – powiedział.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!