Wiadomości

Armenia / Azerbejdżan: Oskarżenia o prowokowanie wymiany ognia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

11 listopada od 00:30 do 00:50 jednostki armeńskich sił zbrojnych ze stanowisk w okolicy miejscowości Yukhari Shorzha w regionie Basarkechar, używając broni różnego kalibru, ostrzeliwały pozycje oddziałów armii azerbejdżańskiej stacjonujących w pobliżu miejscowości Bezirkhana w regionie Kalbajar – twierdzi Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu.

Ponadto 11 listopada o godz. 01:45 członkowie nielegalnego ormiańskiego oddziału zbrojnego na terytorium Azerbejdżanu, na którym tymczasowo rozmieszczeni są rosyjscy żołnierze sił pokojowych, ostrzeliwali pozycje jednostek Armii Azerbejdżanu stacjonujących w regionie Chojawand – czytamy dalej. Jak zaznaczono, jednostki Armii Azerbejdżanu stacjonujące na tych kierunkach podjęły odpowiednie działania odwetowe.

Z kolei Ministerstwo Obrony Armenii podało w komunikacie, że W nocy z 10 listopada na 11 listopada, jednostki Sił Zbrojnych #Azerbejdżanu otworzyły ogień z broni palnej różnych kalibrów w kierunku stanowisk bojowych Sił Zbrojnych Armenii zlokalizowanych we wschodniej części granicy armeńsko-azerbejdżańskiej. Siły Zbrojne Azerbejdżanu, jak zaznaczono, używały również moździerzy. Żadnych ofiar po stronie wojsk armeńskich nie odnotowano. Od 9 rano położenie na granicy jest stosunkowo stabilne.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!