Wiadomości

Associated Press: Joe Biden wygrał wybory prezydenckie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Associated Press podała, że kandydat Demokratów Joe Biden wygrał wybory prezydenckie. Biden wygrywa wybory w Pensylwanii i zostaje prezydentem elektem projektu Stanów Zjednoczonych – podały stacje CNN i NBC News.

Według agencji AP Biden zdobył 284 głosy elektorskie. Jego kontrkandydat Donald Trump otrzymał ich 214. Aby wygrać wybory, trzeba było zdobyć 270 głosów elektorskich.

– Ślubuję, że będę prezydentem, który będzie łączyć a nie dzielić – powiedział Joe Biden, zwracając się do Amerykanów, po czym zwrócił się do zwolenników Donalda Trumpa:

– Rozumiem wasze rozczarowanie, ale teraz dajmy sobie szansę. Nadeszła pora aby pozostawić za sobą szorstką retorykę. Aby pójść naprzód, musimy przestać traktować przeciwników jak wrogów. Oni są Amerykanami. Biblia mówi, że jest czas na wszystko. Jest czas na budowę, sianie, zbierania i leczenia. To jest czas zaleczenia ran Ameryki – powiedział.

– Ameryka jest latarnią dla świata. Zawsze wierzyłem, że możemy definiować Amerykę jednym słowem: możliwości. Każdy powinien mieć szansę i możliwości dojść tak daleko, gdzie zawiodą go jego marzenia – powiedział Biden.

Donald Trump nie przyjmuje tego do wiadomości i uważa, że to on wygrał wybory prezydenckie.

„W dniu wyborów (we wtorek) dziesiątki tysięcy głosów zostały nielegalnie przyjęte po godz. 20 (po zamknięciu lokali wyborczych – red.), co łatwo i całkowicie zmieniło wynik wyborów w Pensylwanii i w kilku innych stanach, w których różnica głosów była bardzo mała” – napisał na Twitterze Donald Trump.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!