Wiadomości

Zdewastowany przez barbarzyńców pomnik dzieci nienarodzonych odzyskał blask

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pomnik dzieci nienarodzonych na cmentarzu w Brzezówce na Śląsku Cieszyńskim, który nieznani sprawcy zniszczyli kilka dni temu, oblewając go czarną farbą, został uratowany dzięki szybkiej interwencji. Po kilku godzinach pracy odzyskał blask, choć nadal widoczne są na nim przebarwienia – informuje portal Tygodnika Katolickiego Niedziela.

Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, który pierwszy poinformował media o akcie wandalizmu, nie ukrywa, że jest dumny z podjętych szybko działań. „Kilka godzin pracy, litry benzyny ekstrakcyjnej (i rozpuszczalnika NITRO) oraz wiara, że można jeszcze uratować zniszczony Pomnik Dzieci Utraconych w Brzezówce. Całość farby udało się usunąć” – napisał w mediach społecznościowych.

Samorządowiec podziękował osobom, które okazały natychmiastowe wsparcie i pomoc. Po oczyszczeniu pomnika z mieszanki smoły i oleju zaplanowano dodatkowe prace renowacyjne. Zlikwidowane mają zostać powstałe odbarwienia.

Pomnik dzieci nienarodzonych odsłonięto w Brzezówce w 2017 r. Powstał dzięki inicjatywie grupy kobiet. Od tego czasu można tu przyjść, pomodlić się, zapalić świeczkę. Monument przedstawia anioła trzymającego w ramionach dziecko.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!