Felietony

Artur Kozieł: refleksje nad “Marszem Polskości” 15 sierpnia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poniżek przedstawiamy list jednego z naszych czytelników. Uznaliśmy, że warto przedstawić go szerszej publiczności.

Artur Kozieł ostrzega przed tzw. “Marszem Polskości”, który ma odbyć się 15 sierpnia br. Poniżej treść jego listu.

Witam wszystkich czytelników czasopisma Magna Polonia.

Nazywam się Artur Adam Kozieł. Za niedługo skończę 33 lata. Jesetem rencistą, z powodu swego kalectwa\niepełnosprawności. Mam Dzięcięce Porażenie Mózgowe w st. Umiarkowanym. Mieszkam w Jastrzębiu -Zdroju na Górnym Śląsku. Wyznaję wiarę rzymskokatolicką.
Drodzy Przyjaciele, 15 sierpnia 2023 r. Będzie po raz drugi zorganizowany “Marsz Polskości” przez wRealu24 oraz Młodzież Wszechpolska. Rzeczą oczywistą jest to, że każdy w ramach wolności ma prawo organizować sobie, jakie wydarzenie chce i z kim chce. Jednakowoż mam pewne zastrzeżenia jeśli chodzi, o niektórych gości specjalnych tego wydarzenia.
Dla przykładu: Pan Jacek Międlar – eks ksiądz, niby opowiadający się za katolickimi\chrześcijańskimi wartościami, a kłamiący ile wlezie np. na temat ojca Pana Leszka Żebrowskiego. Ów człowiek bronił również lekarza – zomowca – dr. Huberta Czerniaka oraz pożerał świniaka pod pomnikiem Romana Dmowskiego wraz z turboszurem Eugeniuszem Sendeckim.
Grzegorz Braun – polski poseł, świetny dokumentalista i reżyser, ale również człowiek, który ostatnimi wybrykami np. bronieniem patostrimera Wojciecha Olszańskiego, znajomości i w jakimś sensie poparcia kolejnych dwóch politycznych, psedonarodowych dzbanów, tak mam na myśli Panów Sebastiana Pitonia oraz dr (sic!) Leszka Sykulskiego tylko ośmieszył ideały, które sam wyznaje. Poparciem dla osób, którym o Polskę i Polaków nie chodzi, pokazał polityczną amatorszczyznę. Ściągnął spodnie, ściągnął bieliznę, wypiął własny tyłek w stronę mediów głównego nurtu i doczepił kartkę z następującym napisem: “W ten tyłek proszę strzelać z dubeltówki – Grzegorz Braun – Konfederacja Korony Polskiej\Konfederacja”.
artur kozieł
Grzegorz Braun w towarzystwie wulgarnego prowokatora i patostrimera, Wojciecha Olszańskiego.
Grzegorz Płaczek – numer 1 na liście Konfederacji w Katowicach. Niezależny działacz, który działa oddolnie, ale w jaki działa oddolnie? Nie wiem. Co ten facet będzie miał do przekazania uczestnikom “Marszu Polskości” prócz oczywistości dot. “wolności”, “Ukrainizacji Polski”? A może będzie opowiadał o tym jak skroił swoją byłą zonę na 80 tys. zł? Szczerze pisząc nie wiem ale wiadomo – jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej.
Pomysł Marszu Polskości organizowanym w tak symbolicznym dniu jakim jest dzień 15 sierpnia przez wRealu24 oraz Młodzież Wszechpolską uważam za świetny pomysł. Mam tylko jedno pytanie do organizatorów tego wydarzenia:
Dlaczego wśród prelegentów, którzy będą mieli swoje wykłady na tej imprezie pojawią się osoby, które sprawie polskiej szkodzą?
Jeszcze jedna rzecz. Dlaczego podczas takiej imprezy, na której może być kilka tysięcy ludzi (na pierwszym Marsz Polskości według organizatorów było 5 tyś ludzi) nie powie się ani słówkiem o innych mordach na Polakach np. Mordzie w Ponarach, mordach Białorusinów na Polakach itd. Prawdziwych autorytetach np. ks. Prof. Janie Salamusze, prof. Władysławie Tarnawskim, Lechu Karolu Neymanie itd. Przypuszczam, że podczas tej imprezy nawet prof.
Feliks Koneczny niestety nie będzie wspomniany, a jeśli już to tylko lakonicznie. Zapewniam was Moi Drodzy, że może pojawić się temat: “ukrainizacji Polski”, odbierania nam wolności, co jest prawdziwe, oraz ludobójstwa na Wołyniu. Ponownie nie piszę by o tym, co się działo na Wołyniu podczas II WŚ nie pisać\mówić – bo trzeba to robić. Jest to konieczne, ale dlaczego pomijane są inne, równie ważne aspekty naszej historii?
Dlaczego były redaktor naczelny telewizji wRealu24 – Pan Marcin Rola, który moim zdaniem tylko -ujmując rzecz kolokwialnie- “pompuje się”, wierząc w swą legendę niezależnego dziennikarza (podobnie zresztą jak jego kolega, Pan Piotr Szlachtowicz). Dlaczego obaj, nigdy w swojej niezależnej telewizji nie poruszyli tych tematów, o których wspomniałem? Bo ich nie znają lub tylko o nich słyszeli, a tematy nie są chwytliwe. Łatwiej mówić\pisać o Wołyniu (jeszcze raz podkreślę, że o tym także należy pisać\mówić, by dotarło to do fanatyków Konfederacji, którzy w tym momencie na pewno dostają już ataku wścieklizny niczym feministki), o WHO, NWO, wiadomym wirusie i “pandemii” niż na tematy, o których już wyżej wspomniałem.
Bez nich, bez przywrócenia prawdziwych autorytetów, o których także wyżej wspomniałem nigdy nie będzie moźliwe przywrócenie, a właściwie odbudowanie od podstaw u Polaków poczucia patriotyzmu\polskości.
Artur Kozieł
Jednym z głównych uczestników Marszu ma być suspendowany ksiądz Jacek Międlar, który został kilkukrotnie skazany przez polskie sądy.
Kolejną sprawą jest “Ukrainizacja Polski”. W Moim przekonaniu jest to pojęcie trochę fałszywie postawione. Ukrainizacja Polski kojarzy mi się z rusyfikacją oraz germanizacją Polaków w czasach zaborów, więc to określenie nie jest zbytnio adekwatne, ale o wykorzystywaniu Polski przez Ukrainę i Ukraińców (za aprobatą obecnego rządu) należy napisać. Nasze środowisko powinno opracować program polonizacji Ukraińców.
Co Moim zdaniem należy zrobić by oddalić Polski i Polaków kocenpcję “Ukropolinu”? 
Po pierwsze – musimy się zacząć uczyć, ale komplekowo. Z historii, ekonomii, społeczeństwa, polityki. Po drugie – środowiska prawicowe\patriotyczne muszą zainicjować coś, co po II WŚ. zrobiły środowiska lewicowe\marksiści kulturowi – marsz przez instytucje. Czeka nas ciężka wojna, w której musimy zwycieżyć, ale żeby ją wygrać musimy wszyscy na prawicy, bez względu na polityczną przynależność, światopoglądowe przekonania wykonać iście benegdytyńską\mrówczą pracę organiczną. Niech każdy z nas da od siebie dla Polski tyle ile jest w stanie.
Na koniec zaznaczam, iż to wszystko o czym napisałem nie jest atakiem wymierzonym w Konfederację, do której sam należę, ale rzeczową krytyką oraz wyrażeniem mojego zdania na powyższy temat.
Życzę wam miłego dnia. Pozdrawiam Państwa ciepło i serdecznie.
PS: Szanowni Czytelnicy, jeżeli będziecie mieć konstruktywne uwagi do tekstu, proszę o kontakt w tej sprawie za pośrednictwem Internetu. Najłatwiej znaleźć mnie na Bookstagramie, który prowadzę pod sowim imieniem i nazwiskiem. Jestem tam najbardziej aktywny. Jest tam też zawarty mój e-mail.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!