Wiadomości

Armia niemiecka przygotowuje się na rozpad Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Całkowita dezintegracja Unii Europejskiej (UE) i Zachodu w ciągu następnych dwóch dekad jest traktowana w kategoriach poważnego wyzwania, do sprostania któemu przygotowuje się obecnie niemiecka armia – pisze Daily Express.

Obszerny 102-stronicowy raport, zatytułowany „Prognoza strategiczna 2040”, został opublikowany przez szefa Ministerstwa Obrony pod koniec lutego tego roku. Dopiero teraz jednak jego treść została ujawniona przez niemiecki tygodnik „Der Spiegel”.

W raporcie przedstawiono sześć scenariuszy określających, w jaki sposób trendy społeczne i konflikty międzynarodowe mogą wpłynąć na bezpieczeństwo Niemiec.

Bundeswehra sprawdza, w jaki sposób owe trendy społeczne i konflikty międzynarodowe mogą wpłynąć na niemiecką politykę w dziedzinie bezpieczeństwa w nadchodzących dziesięcioleciach w dokumencie poufnym.

W jednym z sześciu scenariuszy („Upadek Unii Europejskiej i Niemcy w trybie reaktywnym”) autorzy zakładają „wielokrotną konfrontację”. Opisano tam świat, w którym porządek międzynarodowy po „dekadach niestabilności” ulega erozji, systemy wartości na świecie dryfują i globalizacja ulega zatrzymaniu.

Stratedzy Bundeswehry piszą: „UE przestała się rozszerzać, a większość państw opuściła wspólnotę. Europa utraciła swoją globalną konkurencyjność. […] Pogłębiający się chaos i podatny na konflikty świat radykalnie zmienił środowisko bezpieczeństwa Niemiec i Europy”.

W piątym scenariuszu („Zachód przeciwko Wschodowi”) niektóre wschodnie kraje UE zamroziły proces integracji europejskiej, podczas gdy inne „przystąpiły do bloku wschodniego”.

Prawda, że ciekawie to wygląda…

/express.com.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!