Wiadomości

Andruszkiewicz odchodzi z Kukiz’15

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wielokrotnie nie zgadzałem się z wieloma posłami Kukiz’15. Dziś po rozmowie z Pawłem Kukizem podjąłem decyzję, że odchodzę – powiedział w „Minęła 20” Adam Andruszkiewicz. Były już poseł ugrupowania Pawła Kukiza jutro ogłosi, gdzie dołączy w najbliższych dniach.

Konflikt zaognił się po wczorajszej publikacji „Faktu”. Chodziło o wniosek o cofnięcie rekomendacji dla Stanisława Tyszki na funkcję wicemarszałka Sejmu. Narodowcy będący w klubie Kukiz’15 chętniej widzieliby na tym stanowisku posła Marka Jakubiaka. Mieli zagrozić liderowi ruchu odejściem z klubu.

Do tych informacji odniósł się Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku:

„Ubawiłem się z rana »sensacjami« »Faktu«. „Frakcja narodowców w Klubie Kukiz’15 stawia warunki”. „Frakcja Narodowców”, szanowny Fakcie, to (po odejściu Winnickiego i Chruszcza) obecnie dwie osoby – poseł Andruszkiewicz i poseł Jakubiak. „Frakcja”… OK, załóżmy, że Fakt spekuluje w dobrą stronę, „frakcja” obraża się i wychodzi z Klubu. No i co takiego by się stało?” 

Na reakcję jednego z narodowców będącego członkiem klubu Kukiz’15 nie trzeba było długo czekać. Adam Andruszkiewicz, poseł tego ugrupowania, skomentował również za pośrednictwem Facebooka wpis Pawła Kukiza. 

„Do dziś sądziłem, że moja służba dla Polski i dla Was jest również dużym wsparciem dla projektu Kukiz’15. Wielu posłów woli siedzieć cicho w domu i się bawić, ja natomiast poszedłem na pierwszy front walki. O rozliczenia, o młode pokolenie, o reformy. Przeciw kastom, islamskim imigrantom, układowi PO/Nowoczesnej. Mogłem sobie spokojnie siedzieć i się patrzeć, ale wybrałem publiczną walkę i naraziłem się bardzo wielu niebezpiecznym ludziom. Bo uznałem, że tak po prostu trzeba. Zresztą, nim zostałem posłem, to przez wiele lat, także na ulicach, walczyłem przeciw partyjnym układom, za co nasyłano na mnie policję i stawiano przed sądem. I dziś się dowiaduję z Facebooka, że „nawet jeśli bym sobie poszedł z Klubu Kukiz’15, to… przecież nic by się strasznego nie stało :)” Przykre. Tylko tyle i aż tyle.”

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!