Wiadomości

Armenia i Azerbejdżan o krok od wznowienia działań wojennych na pełną skalę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejna doba na Kaukazie mija pod znakiem starć między siłami ormiańskimi i azerbejdżańskimi. Do wymiany ognia dochodzi w wielu miejscach, przy czym obie strony oskarżają się o łamanie reżimu ciszy. Zaobserwowano też większe przegrupowania wojsk. Są też doniesienia, iż siły azerbejdżańskie postawione zostały w stan gotowości bojowej.

“W dniach 9-10 marca Azerbejdżańskie Siły Zbrojne regularnie łamały zawieszenie broni przy użyciu broni palnej różnych kalibrów, włącznie z granatnikami” – piszą Ormianie.

Komunikaty Ministerstwa Obrony Azerbejdżanu z wczoraj i przedwczoraj cytowaliśmy już na naszym portalu. Dziś rano azerbejdżański resort obrony wydał kolejny komunikat:

W nocy na 10 marca i do samego rana członkowie nielegalnej ormiańskiej formacji zbrojnej na terenie Azerbejdżanu, gdzie tymczasowo stacjonują rosyjscy żołnierze sił pokojowych, z przerwami ostrzeliwali pozycje armii azerbejdżańskiej na kierunku miejscowości Çuxurməhlə, Qurdlar, Xıdırlı, Qaradağlı i Qasımlı w regionie Ağdam.

Celem zapobieżenia prowokacjom na tych terenach, jednostki armii azerbejdżańskiej podjęły działania odwetowe. Sytuacja operacyjna jest pod kontrolą naszych jednostek.

“Doniesienia o wielu ruchach wojsk wzdłuż regionu Karabachu. Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, siły ormiańskie przygotowują nowe okopy w regionie Karabachu, na co pozwalają rosyjskie siły pokojowe. Dziś doszło do ciężkich starć. Spodziewam się poważnej eskalacji” – mogliśmy już wczoraj przeczytać na stronie Caucasus War Report.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!