Wiadomości

Rozpoczął się piętnasty dzień wojny rosyjsko-ukraińskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na godz. 6.00 dnia 10 marca 2022 roku

Rozpoczął się piętnasty dzień bohaterskiego oporu narodu ukraińskiego przeciw rosyjskiej inwazji wojskowej.

Siły Zbrojne Ukrainy nadal powstrzymują ofensywę Sił Zbrojnych Rosji w rejonach oporacyjnych donieckim, słobożańskim i części tawrijskiego. Brońmy ukraińskich miast Charkowa i Ochtyrki. Główne wysiłki skupiają się na powstrzymaniu nieprzyjaciela przed posuwaniem się w kierunku południowo-wschodnim. Trwa obrona oblężonego miasta Mariupol.

Jednocześnie wciąż osłaniana jest granica państwowa z Republiką Białorusi.

Na kierunku północnym ukraińscy obrońcy bronią miasta Czernihów. Prowadzone są działania mające na celu powstrzymanie posuwanie się nieprzyjaciela w kierunku Kijowa.

Zgrupowania sił i środków obrony miasta Kijowa jest w ciągłej gotowości do odparcia natarcia wroga, zadaje uderzenia ogniowa nacierającemu zgrupowaniu okupantów i utrzymuje wyznaczone rubieże obronne.

Na kierunku południowym nieprzyjaciel jest powstrzymywany na kierunkach miast Krzywy Róg, Mikołajów, Wozniesieńsk i miejscowości Nowoworoncówka (obwód chersoński).

Na innych kierunkach zgrupowania wojsk prowadzą operację stabilizacyjną i wykonują zadania obrony terytorialnej.

Jednostki Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy odpierają uderzenia rakietowe i bombowe oraz niszczą środki napadu powietrznego przeciwnika, prowadzą osłonę powietrzną ważnych obiektów Ukrainy i zgrupowań wojsk. W ciągu ostatnich dwóch dni myśliwce i rakietowe pododdziały przeciwlotnicze zniszczyły cztery samoloty szturmowe Su-25 i dwa wrogie śmigłowce.

Przeciwnik zmniejszył tempo ofensywy, jego skład osobowy jest zdemoralizowany. Liczba przypadków dezercji i grabieży znacznie wzrosła.

Wierzymy w Siły Zbrojne i innych ukraińskich obrońców!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!