Wiadomości

Grabiec: TVP odmówiła emisji spotu Donalda Tuska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował, że Telewizja Polska odmówiła wyemitowania spotu Donalda Tuska z okazji Święta Niepodległości.

“TVP odmówiła emisji spotu premiera Donalda Tuska z okazji Święta Niepodległości. Miał być wyemitowany na zasadach komercyjnych przed głównym wydaniem Wiadomości 11 listopada. Polsat i TVN nie miały z tym problemu” – napisał na Twitterze Jan Grabiec.

“Spot Donalda Tuska miał być zamieszczony w komercyjnym paśmie reklamowym po uiszczeniu opłat według cennika TVP. To samo nagranie 11 listopada wieczorem na warunkach komercyjnych będzie można obejrzeć w stacjach Polsat i TVN” – podało z kolei Radio Zet.

– Podano nam bardzo prozaiczny powód, że jest zbyt późno i nie ma możliwości zamieszczenia takiego spotu, bo musi on przejść przez komisję kolaudacyjną, a to trwa. Nie rozumiem, dlaczego akurat w telewizji publicznej miałoby być rzeczą szczególnie trudną złożenie Polakom życzeń z okazji święta Niepodległości przez lidera opozycji – powiedział Jan Grabiec w rozmowie z Radiem Zet.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!