Wiadomości

Arcybiskup Mediolanu wstrzymał odprawianie mszy i zamknął katedrę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wstrzymane msze święte, zamknięta katedra i muzea to jedne ze środków prewencyjnych w Mediolanie w związku z epidemią nowego koronawirusa. Decyzję o wstrzymaniu odprawiania liturgii podjął lokalny metropolita abp Mario Delpini zgodnie z nowymi rozporządzeniami ministra zdrowia Roberto Speranzy i przewodniczącego Regionu Lombardia Attilio Fontany.

Zawieszenie odprawiania mszy świętych w Mediolanie obowiązuje od niedzieli wieczorem. Zgodnie z regionalnymi rozporządzeniami, diecezja mediolańska ogłosiła też wstrzymanie działalności parafialnych, zamknięcie oratorium dla dzieci i młodzieży. Pogrzeby i śluby będą mogły się odbywać jedynie w obecności najbliższych krewnych.

Jak informuje kuria, eucharystię będzie można śledzić codziennie o 8:00 na kanale „Chiesa TV” oraz na stronie internetowej diecezji.

Zawieszone zostały zarówno zajęcia edukacyjne, jak i wydarzenia kulturalne, rekreacyjne, sportowe i religijne. Pozostaną zamknięte m.in. muzea oraz inne ośrodki, czy instytucje kulturalne. Działalność zawiesił również Teatr La Scala i Pinakoteka Brera. Galeria pozostanie zamknięta do 2 marca.

Czytaj też:

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!