Europa Wiadomości Żydzi

Antyżydowskie napisy na koszernym lokalu. Sprawcą… Żyd

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Żyd złodziejem” – takie napisy pojawiły się na fasadzie lokalu z koszernym fast-foodem w podparyskiej miejscowości Levallois-Perret. Sprawa poruszyła całą Francję. Jej finał był zaskakujący. 

Do incydentu doszło w podparyskiej miejscowości Levallois-Perret, w której zamieszkuje spora mniejszość żydowska. W nocy na fasadzie koszernej restauracji pojawiły się napisy sprayem „Żyd złodziejem”. Byly one adresowane do właściciela lokalu.

Sprawą zainteresowały się najpierw lokalne media, potem krajowe, trąbiąc o kolejnym “antysemickim” występku. Odniósł się do niej także minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin, który pospieszył zapewniać opinię publiczną, iż jest „głęboko zszokowany” i że podległe mu służby zrobią wszystko, by zwalczać “antysemityzm”.

Rzeczywiście, służby zrobiły wszystko by odnaleźć sprawcę. Już dwa dni po ujawnieinu napisów, policja zatrzymała 74-letniego mężczyznę, który przyznał się do popełnienia aktu wandalizmu. Okazało się, że sprawca jest Żydem. Motywem jego działań był prywatny zatarg z żydowskim właścicielem koszernej restauracji.

Dziennik „Le Parisien” pisze, że wedle relacji sprawcy, chodziło o niezapłacony przez ofiarę czynsz, z tym że za inny lokal niż ten, który został pobazgrany sprayem.

Sytuację tłumaczył również adwokat sprawcy. –Mój klient nie jest antysemitą, którego poszukiwało ministerstwo spraw wewnętrznych, ale człowiekiem biorącym udział w sporze biznesowym, który wybuchł – mówił.

NASZ KOMENTARZ: Omawiana sprawa po raz kolejny pokazuje do jakiego absurdu doprowadzono walkę z tzw. antysemityzmem. Żyd pokłócił się z Żydem, a tłumaczyć zaczął się z tego tytułu sam francuski minister. Czas najwyżzy skończyć z uprzywilejowaniem Żydów i sprowadzić niechęć do nich do tego samego poziomu co rasizm w stosunku do innych nacji. No chyba, że pzyznajemy iż Żydzi są ważniejsi od innych, ale czy właśnie nie to jest właśnie kwintesencją rasizmu?

Polecamy również: Pabianice: kolejny wypadek z udziałem pijanego, ukraińskiego przesiedleńca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!