Europa Wiadomości

Belgia zaczyna odmawiać pomocy nachodźcom. Jest ich zbyt wielu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Belgijski rząd ogłosił czasowe wstrzymanie przyjmowania do schronisk azylowych, nachodźców w wieku poborowym. Powodem ma być zbyt wielki napływ tej kategorii nachodźców, dla których brakuje miejsc w prowadzonych przez władze ośrodkach.

Belgia zaczyna odmawiać pomocy nachodźcom, gdyż jej system pomocy został przeładowany – piszą media. Nicole de Moor, belgijska sekretarz stanu ds. azylu i migracji, ogłosiła, że państwo zaprzestanie zapewniać samotnym mężczyznom ubiegającym się o azyl w Belgii miejsca w sieci schronisk Fedasil. Nowe rozwiązanie ma działać tymczasowo. Decyzja rządu wzbudziła oczywiście protesty skrajnie lewicowych organizacji, popierających multi-kulti i niszczenie oraz bankructwo Europy.

Fedasil to belgijska instytucja państwowa, odpowiedzialna za przyjmowanie do swoich ośrodków osób ubiegających się o azyl. Organizacja odpowiada też za opiekę nad małoletnimi cudzoziemcami bez opieki.  De Moor uzasadniła nowe regulacje tym, że kraj spodziewa się rosnącego napływu rodzin z dziećmi. W ostatnich dniach liczba przyjazdów tych grup gwałtownie wzrosła, dlatego rząd chce zapobiec wylądowaniu nieletnich na ulicach miast.

Belgijska minister podkreśliła, że jeje kraj otworzył nowe ośrodki pomimo sprzeciwu politycznego, dodając, że środki podjęte w ciągu ostatniego roku zapobiegły eksplozji wniosków o azyl w Belgii. Minister argumentowała, że liczba wniosków o azyl w Europie jest nierównomiernie podzielona. Podkreśliła też potrzebę zawarcia unijnego porozumienia w sprawie migracji (tj. przekazania części nachodźców m.in. do Polski).

Według skrajnie lewicowej prawnik MarieDoutrepont z Progressive Lawyers Network, działania rządu to sygnał, że samotnych mężczyzn traktuje się mniej ludzko niż rodziny z dziećmi i nieletnich. -Ta ostatnia decyzja jest po prostu całkowicie nielegalna na poziomie krajowym, międzynarodowym i unijnym – powiedziała dziennikowi “The Brussels Times”.

Inny aktywista, Thomas Willekens z Refugee Work Flanders wyjaśnił, że pomóc w rozwiązaniu kryzysu mogłoby zastosowanie ustawy dotyczącej przyjmowania uchodźców, która umożliwia rządowi  zobowiązanie każdej gminy do przyjęcia określonej liczby osób ubiegających się o azyl w sytuacjach kryzysowych. Innymi słowy chodzi o wprowadzenie rozwiązania, którym rząd Georgi Meloni rujnuje właśnie włoskie samorządy.

Unia Europejska już kilkakrotnie nakładała na Belgię i Fedasil kary finansowe. Powodem jest niezapewnienie ubiegającym się o azyl “odpowiedniego schronienia’. Rząd ignorował te wyroki, nie płacąc kar finansowych, ani nie zapewniając nachodźcom wymaganych przez prawo warunków życia.

NASZ KOMENTARZ: Jak widzimy, Belgia może ignorować wyroki unijne i nie jest krytykowana za brak dyzmokracji, jak Polska. Rozwiązaniem kryzysu migracyjnego jest z kolei wyłącznie likwidacja socjalizmu i zasiłków dla nachodźców, oraz zamknięcie granic. Ciekawe, czy kraje takie jak Belgia wpadną na ten oczywisty pomysł zanim sytuacja będzie katastrofalna.

Polecamy również: Rząd PiS po cichu chce rozszerzyć prawo do aborcji. Interwencja poselska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!