Europa Wiadomości

Anglia: “Katolicka” szkołą zachęca chłopców do noszenia sukienek…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pch24.pl katolicka szkoła z diecezji Westminster włączyła się w obchody „miesiąca dumy” środowisk LGBT. Czerpiąc garściami z książki promującej transgenedryzm szkoła zachęca uczniów do przebierania się w stroje charakterystyczne dla płci przeciwnej.

Tego rodzaju skandaliczne praktyki mają miejsce w katolickiej szkole świętej Katarzyny w Londynie. Placówka wykorzystuje w edukacji dzieci książkę „Chłopiec w sukience”, promującą transgenedryzm i przebieranie się w stroje charakterystyczne dla płci przeciwnej. Szkoła w czerwcu włączyła się w świętowanie tzw. miesiąca dumy środowisk LGBT. Rodzice są oburzeni polityką katolickiej placówki.

Używany przez szkołę podręcznik, promujący ideologię gender, opowiada o braciach w wieku 12 i 14 lat, którzy uwielbiają się przebierać w dziewczęce stroje. Ta pozycja, przeznaczona dla dzieci w wieku 8-12 lat, ma uczyć, że przebieranie się w stroje płci przeciwnej jest zdrowe, akceptowalne i nie należy się tego wstydzić. Podręcznik został zatwierdzony przez… Konferencję Katolickich Biskupów Anglii i Walii.

Przeciw dopuszczeniu do nauczania w tej szkole „Chłopca w sukience” zaprotestowała część rodziców. Natasha Collins, matka dzieci, które uczęszczają do szkoły św. Katarzyny powiedziała portalowi churchmilitant.com: „Dla moich dzieci, narażonych na kontakt z taką książką, w obecnym klimacie, jest jak być częścią agendy LGBT”. Według Collins książka nie nadaje się do nauczania dzieci.

Szkoła nie widzi problemu. Jej władze odpowiedziały oburzonym rodzicom, że książka jest w pełni zgodna z katolickim modelem wychowania seksualnego i była szeroko konsultowana przed wprowadzeniem do nauczania. Kardynał Nichols, arcybiskup Westminster, w ogóle nie odpowiedział na pytania Natashy Collins.

Pytany o sprawę dr Tom Rogers z brytyjskiego Towarzystwa dla Ochrony Nienarodzonych Dzieci powiedział portalowi churchmilitant.com, że „wprowadzenie młodych dzieci, w wieku podstawowym, do transgenderyzmu i celebracji stylu życia LGBT może spowodować ich krzywdę”. Jak dodał, rodzice posyłający dzieci do szkoły katolickiej oczekują nauczania zgodnego z wartościami katolickimi. „Świętowanie marszów i uroczystości dumy, jest całkowicie sprzeczne z chrześcijańską moralnością seksualną”- podkreślił dr Rogers.

Okropne…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!