Europa Islam Wiadomości

Angielski policjant został zwolniony za żart o boczku i muzułmanach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ross Lister, policjant, który przez 3 lata służył w Barrow-in-Furness został zwolniony za swój wpis na Facebooku. Specjalna komisja badająca”niewłaściwe” zachowanie funkcjonariuszy orzekła, iż jego wpis mógł urazić muzułmanów.

 Policjant Lister wiedział, albo mógł wiedzieć, albo chociaż mógł przewidzieć, że jego wpis jest zniewagą i obraźliwy dla muzułmanów, albo ludzi innej wiary, lub żadnej – napisała komisja uzasadniając wyrzucenie policjanta z pracy.

– Zachowanie policjanta Listera i jego opinia były tak bardzo poniżej oczekiwanych standardów, że zmuszeni jesteśmy zwolnić go bezzwłocznie.

Dokładnie nie wiadomo co napisał zwolniony policjant, gdyż jego wpis po ukazaniu się został skasowany. Według dziennika Evening Mail Lister miał napisać: „Co? Owińcie ich boczkiem” – pod dyskusją o tym, jakie konsekwencje swych czynów powinni ponosić terroryści.

Szef policji w Cumbrii stwierdził, iż wpis naraził na szwank dobre imię policji całego hrabstwa. Miał też spowodować utratę zaufania mieszkańców, a zwłaszcza mniejszości etnicznych.

 

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!