Europa Wiadomości

Angela Merkel została okradziona podczas zakupów w Berlinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com była kanclerz Angela Merkel podczas zakupów w sklepie delikatesowym w berlińskiej dzielnicy Charlottenburg została okradziona. W trakcie zakupów skradziono jej portfel, w którym miała m.in. dokumenty i gotówkę. W tym czasie towarzyszył jej co najmniej jeden funkcjonariusz ochrony z Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) – informuje dziennik „Bild”.

Według informacji gazety, Merkel była w ub. czwartek w południe w supermarkecie delikatesowym w Charlottenburgu. W trakcie zakupów został jej skradziony portfel z zawartością. Portfel znajdował się w torebce, zawieszonej na wózku sklepowym.

Policja potwierdziła, że kradzież została zgłoszona na posterunku w Berlinie-Mitte. Wszczęto śledztwo w sprawie kradzieży. Wiadomo, że w supermarkecie Merkel towarzyszył przynajmniej jeden ochroniarz z Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA).

W skradzionym portfelu miały znajdować się dowód osobisty, karta płatnicza, prawo jazdy i gotówka. „Biuro byłej kanclerz odmówiło komentarza” – informuje „Bild”.

„Nawet w latach pełnienia funkcji kanclerza Merkel była znana z tego, że osobiście chodziła na zakupy. Często widywano ją w supermarkecie w pobliżu dzielnicy rządowej lub w dziale spożywczym francuskiego domu towarowego na Friedrichstrasse” – dodaje dziennik

Smutne…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!