Świat Wiadomości

Kanadyjskie sklepy usuwają z oferty rosyjską wódkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O wycofaniu rosyjskich alkoholi ze sklepów poinformowały najpierw prowincje Manitoba i Nowa Fundlandia. Również Ontario, najbardziej zaludniona prowincja Kanady, nakazało wycofanie wszystkich rosyjskich produktów alkoholowych — zostaną one usunięte z 679 sklepów — podaje Reuters.

W 2021 r. Kanada importowała z Rosji napoje alkoholowe o wartości 4,8 mln dolarów kanadyjskich (3,78 mln dol. amerykańskich). To o 24 proc. mniej niż 6,3 mln dolarów kanadyjskich w 2020 r. Wódka jest drugim najpopularniejszym napojem alkoholowym wśród kanadyjskich konsumentów po whisky.

We wtorek premier Kanady Justin Trudeau ogłosił, że Kanada nałożyła na Rosję pierwszą część sankcji. Obejmują one sankcje finansowe, wobec banków, a także wobec rosyjskich parlamentarzystów. Dodatkowo Kanada wyśle też dodatkowy kontyngent wojskowy na Łotwę. W czwartek premier ogłosił drugą część sankcji. Są to m.in. sankcje wobec rosyjskich elit.

Po inwazji Rosji na Ukrainę sankcje wprowadziło wiele krajów, w tym USA oraz państwa członkowskie Unii Europejskiej. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na liście sankcji nie znajdą się jednak dobra luksusowe. Miał na to naciskać włoski premier Mario Draghi. Włochy są bowiem jednym z największych producentów dóbr luksusowych.

Źródło: businessinsider.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!