Wiadomości

Angela Merkel przyleci do Polski we wtorek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas przyszłotygodniowej wizyty w Warszawie kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się z premier Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą, a także z prezesem PiS-u oraz szefami Platformy i PSL-u. Poinformowała o tym rzeczniczka niemieckiego rządu Ulrike Demmer.

– To spotkanie świadczy o tym, że współpraca polsko-niemiecka ma dla rządu Niemiec duże znaczenie – podkreśliła rzeczniczka niemieckiego rządu Ulrike Demmer. Dodała, że w czasie tej wizyty chodzi głównie o wspólne relacje i współpracę w Europie.

Dopytywana przez dziennikarzy, rzeczniczka niemieckiego rządu nie wykluczyła, że Angela Merkel poruszy podczas wizyty w Warszawie sprawę Trybunału Konstytucyjnego.

– Wiedzą Państwo, że kanclerz chętnie rozmawia z partnerami o krytycznych punktach i z pewnością także w Polsce poruszy istotne tematy – stwierdziła.

Angela Merkel przyleci do Polski we wtorek. Spotka się z premier Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą, a także z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, oraz szefami Platformy Obywatelskiej – Grzegorzem Schetyną i Polskiego Stronnictwa Ludowego – Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!