Wiadomości

Angela Merkel będzie miała fundację swojego imienia zajmującą się migracją?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Denis Radtke, europoseł CDU, zaproponował stworzenie fundacji imienia Angeli Merkel. Fundacja miałaby się zająć migracją.

Powstanie fundacji miałoby być sposobem na uhonorowanie Angeli Merkel, która była kanclerzem Niemiec przez 16 lat. Merkel w zeszłym roku po 4 kadencjach nie kandydowała po raz kolejny na swój urząd. Nowy zarząd CDU, której Merkel była przewodniczącą, chce uhonorować byłą Panią Kanclerz. Mówił o tym w dzienniku “Bild” przewodniczący chadeków w Saksoni-Anhalt, Sven Schulze

– Nowy zarząd federalny, który zostanie wybrany wokół Friedricha Merza, powinien w czasie swojej kadencji podjąć decyzję o tym, jak w partii odpowiednio uhonorować dorobek życia Angeli Merkel – mówił polityk.

Powołanie fundacji zaproponował Dennis Radtke, eurodeputowany i wiceprzewodniczący Zrzeszenia Pracowników Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDA).

– Uznaniem dla jej pracy byłoby, gdyby CDU zainicjowała utworzenie fundacji zajmującej się badaniami nad migracją i integracją – mówił polityk w dzienniku “Bild”.

Fundacja im. Angeli Merkel miałaby się zajmować kwestiami migracji i integracji. Taką tematykę dla fundacji wytłumaczył w “Bildzie” sam pomysłodawca.

– Uporanie się z kryzysem uchodźczym jest trwałą zasługą Angeli Merkel – mówił Dennis Radtke.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!