Polska Wiadomości

Andrzej Duda szczerze: “Polska nie załatwia nic dla siebie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Duda stwierdził na szczycie NATO w Wilnie, że “Polska nie załatwia nic dla siebie”. Na głowę państwa posypała się za to sformułowanie krytyka. Naszym zdaniem niesłusznie.

Andrzej Duda wziął udział w szczycie NATO w Wilnie, który miał miejsce w dniach 11-12 lipca. Podczas swojego przemówienia, stwierdził: -Polska nie załatwia nic dla siebie, tylko dla NATO, dla wschodniej flanki NATO, także dla państw bałtyckich, dla innych państw, które są naszymi sąsiadami w tej wschodniej części. Dbamy także o interesy naszego sąsiada, Ukrainy.

Wypowiedź prezydenta, z której wynika, że nic “nie załatwia” dla własnego państwa na szczycie spotkała się z serią nieprzychylnych komentarzy. Internauci nie szczędzili krytyki głowie państwa. Głos w sprawie zabrali również politycy i dziennikarze.

-To może lepiej niech pan prezydent zostanie w Wilnie jako ambasador Ukrainy? Po co się męczyć i udawać, że prowadzi się polską politykę zagraniczną… – przykłądowo skomentował publicysta DoRzeczy Maciej Pieczyński.

-Bardzo niefortunna wypowiedź, Panie Prezydencie, jeśli komunikuje Pan, że na szczycie w Wilnie nic nie załatwia Pan dla Polski,to zasadne jest pytanie, po co Pan tam pojechał i dlaczego Polacy mają za to płacić. A przecież zabiega Pan o umacnianie flanki wschodniej! – napisała z kolei polityk Anna Maria Siarkowska z ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

NASZ KOMENTARZ: nie rozumiemy zdziwienia i oburzenia publicystów i komentatorów. Wypowiedź Andrzeja Dudy wcale nie była kontrowersyjna czy też niefortunna. Była po prostu do bólu prawdziwa. Niestety, w Polsce bardzo wielu ludzi woli pozory i okrągłe słówka niż nieprzyjemne fakty. Nas cieszy, że chociaż pod koniec swojej drugiej kadencji, prezydent potrafił wybić sie na niezależność intelektualną i przyznać tzw. “oczywistą oczywistość”. III RP od samego początku swojego istnienia nie jest bytem samodzielnym, nastawionym na realizacje polskiego interesu państowego i narodowego, lecz na “robienie laski” (cytując R. Sikorskiego) innym państwom i narodom. Aktualne, PiSowskie władze robią wszystko co leży w interesie USA i Ukrainy. To żadna nowina, wystarczy na chłodno spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość.

Polecamy również:  Kalendarium historyczne: 12 lipca 1704 roku – elekcja Stanisława Leszczyńskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!