Wiadomości

Andrzej Duda : Nie ma zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. To jest obca ideologia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Rodzina to fundament istnienia społeczeństwa, a bez społeczeństwa państwo nie istnieje – mówił prezydent prezentując założenia Karty Rodziny. Andrzej Duda podpisał dzisiaj dokument, poświęcony ochronie rodziny i jej praw.

– Rodzina jest konstytucyjnie afirmowana. Poprzez treść konstytucji zasługuje na szczególne wsparcie – mówił prezydent podczas spotkania w Warszawie. – To fundament istnienia społeczeństwa, a bez społeczeństwa państwo nie istnieje – tłumaczył dalej Duda, prezentując założenia Karty Rodziny.

Pierwszy punktem w Karcie Rodziny jest polityka wsparcia finansowego dla rodzin. Jak tłumaczył polityk, program ten został uruchomiony już w 2015 roku wraz z realizacją programu Rodzina 500 Plus.

– To także Bon Turystyczny, służący do wsparcia branży turystycznej poprzez rodzinę – mówił prezydent.

Kolejnym elementem Karty jest obrona instytucji małżeństwa.

– Obrona instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. To brak zgody na adopcję dzieci przez pracy homoseksualne, inaczej mówiąc, przez pary jednopłciowe. To jest obca ideologia. Nie ma dzisiaj zgody na to, aby to w jakiejkolwiek formule mogły być wprowadzane w naszym kraju, jako zjawisko legalnie funkcjonujące. Nie będzie na to mojej zgody – tłumaczył Duda.

– Ochrona dzieci bezpośrednio przed ideologia LGBT. Zakaz propagowania ideologii LGBT w instytucjach publicznych. (…) Rodzice mają prawo do wychowania dzieci według swoich przekonań i nikt nie ma prawa narzucać im w jaki sposób mają wychowywać dzieci – podkreślił Andrzej Duda, przedstawiając kolejne założenia Karty Rodziny.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!