Świat Wiadomości

Amerykański stan Missouri chce pozwać Chiny za pandemię koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal wnywhere.pl wiele osób żywi do Chin urazę za to, że to właśnie tam wybuchła pandemia koronawirusa. Choć wirus rozprzestrzenił się po całym świecie, w zdecydowanie najcięższym położeniu są Stany Zjednoczone.

W związku z tym, za oceanem atmosfera w niektórych miejscach jest bardzo nerwowa. Na przykład w stanie Missouri. I właśnie z powodu tej nerwowości, władze stanu zdecydowały się pozwać Chiny za to, w jaki sposób radzili sobie z wybuchem koronawirusa. Prokurator generalny stanu, Eric Schmitt, zarzuca Pekinowi nonszalancję w podejściu do tematu pandemii. Jego zdaniem, poważnie naruszono procedury bezpieczeństwa, wprowadzano ludzi w błąd jeśli chodzi o liczbę zarażonych i starano się ukryć przed całym światem powagę koronawirusa.

Wobec tego Schmitt zamierza pozwać trzy ministerstwa, dwa samorządy, dwa laboratoria oraz Chińską Partię Komunistyczną .

Eksperci są jednak zdania, że proces ten może być trudny do przeprowadzenia, chociażby dlatego, że niewielu sędziów uzna, że ma prawo rozstrzygać i orzekać w tej sprawie. Jak to jednak mówią Amerykańce: go hard or go home, więc kto wie czy ich determinacja nie doprowadzi jednak do bezprecedensowej sytuacji na scenie globalnej. Pozostaje tylko pytanie – co na to województwa w Polsce?

Co wy na to?

Źródło: anywhere.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!